یک کسب و کار کوچک و نوپا معمولاً بودجه کافی برای استخدام مدیر بازاریابی یا تبلیغات ندارد و بیشتر باید به دنبال استفاده از مشاوره بازاریابی برای تأثیر بر افزایش فروش باشد . مهم‌تر از همه ، این شرکت‌ها پول کافی برای جبران کردن اشتباهات بازاریابی و تبلیغاتی ندارند . پس مجبور هستند که یک استراتژی مناسب در نظر بگیرند که مورد سوء استفاده قرار نگیرند و از طرفی نسبت به رقبای خود وضعیت بهتری داشته باشند .

در مطالب قبلی به طور کامل و دقیق به راهکارهای افزایش فروش پرداختیم و در یکی از آنها به تأثیر مشاوره بازاریابی بر افزایش فروش اشاره کردیم . مشاوره بازاریابی و آموزش فروش مزایای متعددی برای کسب و کارهای کوچک دارند و به آنها کمک می‌کنند که راحت‌تر خود را در مسیر رقابت پیش ببرند . بازاریابی مؤثر خیلی بیشتر از خرید کارت پستال ، داشتن یک وب سایت خوب یا قرار دادن تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی است . مشاوره بازاریابی و آموزش فروش چیزی است که ما در این وبسایت آموزش می‌دهیم و در ادامه ۱۲ دلیل خواهیم آورد که این روش به افزایش فروش کسب و کارهای مختلف کمک می‌کند .

مزایای استفاده از مشاوره بازاریابی برای افزایش فروش

مشاوره بازاریابی می‌تواند قبل از شروع یک طرح تبلیغاتی و بازاریابی ، آنچه را که شما باید بدانید آموزش دهد . به عنوان یک شخص عادی یا به عنوان یک کارآفرین ، احتمالاً در مورد مسیر آینده کسب و کار خود اطلاعات زیادی دارید و می‌توانید از آن به شکل‌های مختلف استفاده کنید . اما این مشاوران بازاریابی و دوره آموزش فروش است که به شما کمک می‌کند نسبت به گام‌های بعدی اطلاعات کافی داشته باشید و این اطلاعات را در بازار کار و تبلیغات به کار ببرید .

مشاوره بازاریابی برای زمان شروع تبلیغات

مشاوره بازاریابی می‌تواند قبل از شروع یک طرح تبلیغاتی و بازاریابی ، آنچه را که شما باید بدانید آموزش دهد .

مشاوره بازاریابی می‌تواند ۹۵ درصد از اشتباهاتی که صاحبان کسب و کار به هنگام تبلیغات محصولات خود انجام می‌دهند ، از بین ببرد . برخی از اشتباهات در روند فروش محصول تکراری هستند و بیش از ۹۵ درصد از صاحبان کسب و کار مرتکب آنها می‌شود . یک نمونه رایج از این اشتباهات، تبلیغات بدون استراتژی مشخص و از پیش تعیین شده است . مشاوران بازاریابی در تمام طول مراحل تصمیم گیری و تصمیم سازی در کنار صاحب این کسب و کارهاست و به آنها کمک می‌کند که ۹۵ درصد از این اشتباهات را کنترل کرده و مشکلات احتمالی آنها را از بین ببرند .

مشاوره بازاریابی می‌تواند تعیین کند که رسانه‌های بازاریابی به چه شکلی برای کسب و کار شما مؤثر هستند . رسانه‌های بازاریابی و تبلیغات بسیار زیاد و متنوع هستند . از یک بیلبورد تبلیغاتی یا بنر تبلیغاتی در سطح شهر بگیریم تا استفاده از شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیسبوک ، راهکارهای مختلفی برای تبلیغات و معرفی کسب و کار وجود دارد . این مشاوران بازاریابی هستند که به شما در شناخت این رسانه‌ها و شبکه‌ها کمک می‌کنند و بهترین گزینه ممکن را پیشنهاد می‌دهد . گاهی این پیشنهاد شامل استفاده از یک شیوه منحصر به فرد است و گاهی مجبور هستیم که به صورت ترکیبی از چند روش تبلیغات و بازاریابی استفاده کنیم .

مشاوره بازاریابی می‌تواند عناصر حیاتی یک پیام تبلیغاتی قانع‌کننده را آموزش دهد . یکی از سخت‌ترین کارهایی که مشاوران بازاریابی باید انجام دهد ، راضی کردن صاحبان کسب و کار به انجام عناصر حیاتی در یک پیام تبلیغاتی است. فرض کنید که شما قصد استفاده از تبلیغات گوگل یا همان گوگل ادوردز را دارید . اگر در آگهی تبلیغاتی به ویژگی‌ها و مشخصات محصول ، آدرس و اطلاعات تماس کسب و کار، تخفیف و پاداش برای خرید و همچنین لینک انتقال به صفحه خرید اشاره نکنید ، بدون شک تبلیغات شما نتیجه چندانی ندارد . این وظیفه مشاوران بازاریابی است که شما را در استفاده از این گزینه‌ها هدایت کنند .

مشاوره بازاریابی به کسب و کارهای کوچک کمک می‌کند که بزرگترین اشتباهات خود را بشناسند و آن را برطرف کنند . مشاوران بازاریابی همانطور که از اسم آن‌ها پیداست ، به عنوان یک مشاوره و همکار در کنار ما  هستند تا بزرگترین اشتباهات را معرفی کنند و در مورد نقاط قوت با ما صحبت کنند . این نقش مشاوران اهمیت ویژه‌ای دارد و کمک می‌کند که کسب و کار ما خیلی سریع‌تر و آسانتر وارد مسیر ایده آل و از پیش تعیین شده شود .

تشخیص بزرگترین اشتباهات به کمک مشاوره بازاریابی

مشاوره بازاریابی به کسب و کارهای کوچک کمک می‌کند که بزرگترین اشتباهات خود را بشناسند و آن را برطرف کنند .

مشاوره بازاریابی می‌تواند دو برنامه تبلیغاتی همزمان برای هر کسب و کار کوچک را آموزش دهد . مشاوران بازاریابی را می‌توانیم به گرگ‌های باران دیده تشبیه کنیم که شرایط مختلف اقتصادی و رقابتی را دیده‌اند . این تجربه آنها به ما کمک می‌کند که برنامه‌های تبلیغاتی متعددی پیشنهاد دهند و بهترین گزینه را به کار بگیریم . حتی گاهی در دوره آموزش فروش به صاحب این کسب و کار گفته می‌شود که دو برنامه تبلیغاتی را به صورت همزمان اجرا کنند تا راحت‌تر و بهتر به نتیجه برسند .

مشاوره بازاریابی می‌تواند یک روش ساده برای دوباره فعال کردن مشتریان قدیمی پیشنهاد دهد . این یکی از توانایی‌ها و قابلیت‌های مشاوران تبلیغات و بازاریابی است که ما را دوباره با مشتریان قدیمی آشنا کنند . وقتی که به دلیل یک اشتباه کوچک یا بزرگ، بخش وسیعی از مشتریان خود را از دست می‌دهیم ، طبیعتاً جلب توجه آن‌ها می‌تواند سخت‌ترین کار ممکن باشد . اما مشاوران بازاریابی به ما می‌گویند که به چه شکلی مجدداً اعتماد سازی کنیم و از این اعتماد برای فروش محصولات خود بهره ببریم .

مشاوره بازاریابی به شما نشان می‌دهد که چگونه از مشتریان خود سود ببرید ، حتی اگر به عنوان مشتری ثابت شما هم نباشند . گاهی تلاش ما برای جلب اعتماد مشتریان و تبدیل مجدد آنها به مشتری دائمی بی‌نتیجه می‌ماند و این یک نوع شکست برای تبلیغات محسوب می‌شود . اما مشاوران بازاریابی برای این موضوع هم چاره‌ای اندیشیده‌اند که به ما کمک می‌کند از مشتریان بالقوه به سود برسیم. در واقع جلب اعتماد مشتری کوتاه مدت بوده و صرفاً برای یک یا چند محصول است ، اما در هر صورت نمی‌توانیم آن را به عنوان مشتری دائمی خود معرفی کنیم .

مشاوره بازاریابی به شما می‌آموزد که چگونه از آزادی بیان برای فروش محصول و تبلیغ آن استفاده کنید . ضرب المثل های متعددی در مورد توانایی زبان برای نرم کردن افراد و فروش محصول به آنها وجود دارد . این یعنی شما به هر شکلی که بخواهید می‌توانید زبان خود را بچرخانید و دیگران را به خرید محصول وسوسه کنید . شاید در ابتدای شروع کسب و کار خود با این موضوع چندان آشنایی نداشته باشید ، اما وقتی که از مشاوران بازاریابی یا از دوره آموزش فروش استفاده می‌کنید ، عملاً این توانایی را به دست می‌آورید که بهترین بهره ممکن از زبان و قدرت بیان خود ببرید .

مشاوره بازاریابی به شما آموزش می‌دهد که چه راهکارهایی برای کسب درآمد تضمینی وجود دارد . برای کسانی که اخیراً کسب و کار خود را راه اندازی کرده‌اند ، فروش تضمینی و داشتن مشتری دائم در اولویت قرار دارد . به دست آوردن چنین مشتری‌هایی بسیار سخت و زمانبر است ، اما مشاور بازاریابی این فرصت را برای ما فراهم می‌کند که راهکارهای کسب درآمد تضمینی را یاد بگیریم و به شکلهای مختلف از آن استفاده کنیم .

مشاوره بازاریابی به شما می‌گوید که تبلیغات در چه جایی حداکثر بازدهی و نرخ بازگشت سرمایه را دارد . اگر بخواهیم روش‌های تبلیغات و بازاریابی فعلی را نام ببریم ، مطمئناً باید از صبح تا شب فقط به معرفی این روش‌ها بپردازد . انتخاب بین روشهای بازاریابی و به کار بردن روش بهینه ، هنر یک مشاور بازاریابی است که خود را به صورت بازدهی بالا نشان می‌دهد . مشاوران بازاریابی به ما می‌گویند که از چه روش تبلیغاتی استفاده کنیم و آگهی تبلیغاتی خود را در چه قسمتی قرار دهیم که بالاترین جذب آمار کاربر را داشته باشد .

تاثیر مشاوره بازاریابی بر انتخاب روش تبلیغ

مشاوره بازاریابی به شما می‌گوید که تبلیغات در چه جایی حداکثر بازدهی و نرخ بازگشت سرمایه را دارد .

مشاوره بازاریابی به شما می‌گوید که هفت عنصر مهمی که در صفحه اصلی وب‌سایت خود باید داشته باشید، چه عواملی هستند . احتمالاً در مورد نقش وب سایت برای معرفی کسب کار و محصولات آنها اطلاعات کافی دارید . اما یک وب سایت باید 7 عنصر مهم و حیاتی داشته باشد :

  • طراحی گرافیکی زیبا ؛
  • سئو و بهینه سازی سایت ؛
  • تجربه کاربری مناسب برای مشتریان ؛
  • صفحه فرود مناسب ؛
  • رابط کاربری ساده ؛
  • هماهنگی بین محصول و طراحی ؛
  • معرفی ساده و معمولی محصول .

 مشاوران بازاریابی به شما می‌گویند که این هفت عنصر مهم را به چه شکلی در وب سایت خود پیاده سازی کنید و تأثیر هر کدام از آنها بر افزایش فروش محصولات شما به چه صورت است . ممکن است خود آنها وظیفه انجام این کار را برعهده بگیرند یا آن را به صورت پروژه‌ای در اختیار دیگران قرار دهند .

 نتیجه گیری

 به عنوان جمع بندی، باید بپذیریم که تأثیر مشاوره بازاریابی و آموزش فروش در افزایش فروش محصول غیر قابل چشم پوشی است و لازم است که بر روی آن سرمایه گذاری شود . این موضوع برای کسب و کارهای کوچک و کسب و کارهای نوپا بسیار مهم است ، زیرا نه فرصت کافی برای هدر دادن سرمایه و بودجه خود دارند و نه می‌توانند یک مدیر بازاریابی حرفه‌ای استخدام کنند . در انتها توصیه می‌کنم که از مطلب بخش جادوی فروش دیدن کنید و برای خرید و ثبت نام در این دوره با ما در تماس باشید .